BO FAJNE PIVO

SLEZSKÝ PIVOVAR byl otevřen v roce 2014 po rozsáhlé rekonstrukci budovy Hostince U Balona. Tato budova pivovaru poskytuje ideální zázemí v podobě stoletých sklepních prostor, jež jsou ideálním místem pro kvašení a zrání piv, které jsou vyráběny výhradně z přírodních surovin bez chmelových extraktů nebo stabilizátorů. Piva zásadně nefiltrují ani nepasterizují, a proto si zachovávají svou typickou vůni i chuť chmele a sladu, a zůstávají plné zdravých látek a vitamínů. Pro výrobu svého piva používají ručně připravované moravské slady a nejkvalitnější žatecký chmel „červeňák“.

Pivovar se vymyká i názvy svých piv, které reflektují “razovitost regionu”, ze kterého pocházejí. Ve spojení s jemnou beskydskou vodou tak vznikají ojedinělá piva, ať už složením, nebo názvy – „ Bo fajne pivo“.

Více zde: www.slezskypivovar.cz

Odkud pochází?

Jak Slezský pivovar najdete v Hostinci u Balona v Havířově

Jaká piva můžete ochutnat?

 • MAJSTR 12 °
  Světlý ležák spodně kvašený, nefiltrovaný, nepasterizovaný. Překvapí příjemnou hořkostí. Vyroben dle naší osvědčené receptury – a proto je to náš MAJSTR!
  EPM 12°, 5,0 % obj. alk.
 • HAJCMAN 13°
  Spodně kvašený polotmavý speciál mnichovského typu, nefiltrovaný, nepasterizovaný. Vyniká příjemným sladovým charakterem a nádherným aroma po sladu, a jantarovou barvou. Vařen ze dvou druhů sladů.
  EPM 13°, 5,6 % obj. alk.
 • FACHMAN 14°- IPA
  Svrchně kvašený světlý pivní speciál typu IPA – India Pale Ale. Tento pivní speciál jsme uvařili pro všechny „fajnšmekry“. Ve vůni můžete objevit unikátní nevšední kombinaci citrusových tónů a borovicového aroma. Nabízí vyváženou hořkost a zároveň neztrácí na kvalitě pitelnosti. Patří mezi naše favority mezi pivními speciály!
  EPM 14°, 6% obj. alk.
 • BORŮVKA 12°
  Příležitostní světlý ochucený borůvkový ležák, spodně kvašený, nefiltrovaný, nepasterizovaný. Světlý ležák s lehkým borůvkovým nádechem! Zdání klame – nemá typický sladkou chuť ochucených piv, ale správný říz pravého ležáku.
  12°, 4,8 % alk. obj.,
 • VENCA 13°
  Příležitostní polotmavé silné pivo, svrchně kvašený pivní speciál, Single Hop. Nefiltrovaný a nepasterizovaný. Podzimní speciál uvařený k příležitosti svátku Sv. Václava, za použití sladu typu ALE, českého chmele Kazbek.
  EPM 13°, 5,8 % obj. alk.
 • ČENDA 11°
  Příležitostní světlé plné pivo svrchně kvašené, nefiltrované a nepasterizované.
  EPM 11°