TRADIČNÍ BAROVSKÁ RECEPTURA Z TĚŠÍNSKA

Jsme malý regionální pivovar SACHSENBERG (Český Těšín) je romantická část města, specifická v tom, že historicky se pivo vařilo v každém měšťanském domě a my jsme navázali na tradiční receptury piva právě z té doby, kterou poeticky ztvárnil JAROMÍR NOHAVICA v jedné ze svých textů písně “TĚŠÍNSKÁ” v období, kdy v Těšíně žil a bydlel.

Více zde: www.sachsenberg.cz

Odkud pochází?

Pivovar najdete v Českém Těšíně.

Jaká piva můžete ochutnat?

 • 11° BUM´S KRÁLÍČEK
  Sachsenberg BUM´S NEFILTR – Toto šlechetné v chuti pivo je vařené tradičním způsobem dolním kvašením a dozrávající v nízkých teplotách. Neobsahuje chemické přísady, je vyráběné jen z vyjímečných a pečlivě vybíraných přírodních surovin. Charakteristická je jeho vyjímečná plná vůně s intenzivní sladovou notou s delikátním osvěžujícím řízem. Jeho plná barva vyzývá k degustaci, a již první lok očaruje plnou chutí s ideální proporcí kvasinek a hořkosti. Název BUM´S NEFILTR navazuje na staro-těšínskou zašlou putyku, pivnici, ve které jste mohli potkat všechny vrstvy místní společnosti, kde na tomto teritoriu si byly rovny všechny profese. Mohli sedět u jednoho stolu hodinář, doktor, železničář, právník, řezník, spojovala je láska k nefiltrovanému tankovému pivu.
  Alk.obj. 4,8% Plato: 11% EBU: 36 (hořkost) EBC: 6 (barva)
 • 12° PEPŘOVÝ DUCH / PEPPER GHOST
  Sachsenberg PEPŘOVÝ DUCH I PEPPER GHOST – zůstalo uvařené tradiční klasickou technologii z nejlepšího českého sladu, chmelu a vody z farních studní. Svrchním kvašením na otevřené spilce, a dokvašující v tancích o teplotě 2°C jsou postupy nezbytné pro dosažení bohaté krémové pěny. Získá si vás jeho netypická chuť přírodního pepře, kde je spojen duch tónu čtyřech druhů pepře, který napomáhá dobrému trávení.
  Alk.obj. 5,1% Plato: 12% EBU: 36 (hořkost) EBC: 11 (barva)
 • 12° VIŠŇĚLLÉ / CHERRY BLOSSOM MACEROVANÉ TMAVÉ VIŠNĚ V PIVĚ
  Sachsenberg VIŠŇOVÝ KVĚT I CHERRY BLOSSOM- zůstalo uvařené tradiční klasickou technologii z nejlepšího českého sladu, chmelu a vody z farních studní. Svrchním kvašením na otevřené spilce, a dokvašující v tancích o teplotě 2°C jsou postupy nezbytné pro dosažení bohaté krémové pěny. Získá si vás jeho netypická chuť a vůně přírodních višní.
  Alk.obj. 4,8% Plato: 12% EBU: 33 (hořkost) EBC: 18 (barva)
 • 15° RAF IPA 1941 / ROYAL AIR FORCE IPA back in 1941
  SACHSENBERG | RAF IPA 1941 I ROYAL AIR FORCE back in 1941 – „Je to Indie Pale Ale. Jak to viděli čeští piloti RAF“. Chuť vás vezme zpět do roku 1941, když spolu s polskými přáteli bojovali za záchranu Spojeného království. Ve speciálně navržených bombách ve tvaru bomby bylo pivo Spitfire dodáno pivo přímo na polní prapory. Pro lepší náladu vojákům v tak těžké době. Recept byl vytvořen podle osobních svědectví československých pilotů na setkání.
  Alk.obj. 6,1% Plato: 15% EBU: 45 (bitterness) EBC: 26 (color)
 • 11° CHILLI CAYENNE / S DELIKATES PAPRIČKOU
  SACHSENBERG | CHILLI CAYENNE S DELIKATES PAPRIČKOU – „Je to vyvážená pálivá pikantní chuť chilli papriček cayenne macerovaných v pivu“.
  Alk.obj. 4,1% Plato: 11% EBU: 35 (bitterness) EBC: 26 (color)