Když se láska k pivu stane rodinným pokladem

Pacovský minipivovar byl založen 2009 díky nadšení jedné rodiny, která původně vařila pivo doma v hrncích. Dnes se tento minipivovar soustředí především na výrobu spodně kvašených piv (Světlý Ležák, Světlé Výčepní, Speciální spodně kvašené piva) a jako sezónní piva vyrábíme svrchně kvašená piva. (India Pale Ale, India Brown Ale, Summer Ale, Hefeweizen, Stout). Všechna piva jsou nefiltrované, nepasterizované a vyrobená z vody ve Stražišťanském prameni, jež je jemně mineralizovaná a obsahuje tak zdraví prospěšných látek.

Více zde: www.minipivovarpacov.cz

Jaká piva můžete ochutnat?

 • GOLEM 11° – SVĚTLÝ LEŽÁK
  Spodně kvašené pivo, nefiltrované, nepasterizované. Barva světlá až zlatavá představuje český pivní styl Světlý ležák s bílou, hustou pěnou. Vůně spíše chmelová s lehkými tóny sladů a kvasinek. V chuti, sladová, chmelová, příjemně hořká. Pivo je vyráběné tradičním dekokčním způsobem na dva rmuty, tím je pivo plnější. Posledním je říz, který je střední, osvěžující.
  EPM  11 °, 4,4 % obj. alk., hořkost: 38 IBU, Barva: 11 EBC
 • RABÍN 14° – TMAVÝ LEŽÁK
  Spodně kvašené pivo, nefiltrované, nepasterizované, vařené dekokčním způsobem na dva rmuty.  Barva tmavá až černá představují český pivní styl tmavý ležák s vyšší stupňovitostí a obsahem alkoholu. Tím má pivo větší plnost. Říz tmavých piv je nižší než mají světlé ležáky. Vůně spíše čokoládo-kávová s lehkými tóny karamelu. V chuti káva, čokoláda, karamel. Sladká chuť je u tmavého speciálu tolerována, ale neměla by dominovat.
  EPM  14°, 5,6 % obj. alk., hořkost: 28 IBU, Barva: 67 EBC
 • PILA 13° – ŘEZANÝ SPECIÁL
  Nefiltrovaný, nepasterizovaný polotmavý speciál je spodně kvašené pivo jantarové až měděné barvy, plné chuti s výrazným sladovým aroma. Sladového aroma a měděné barvy je dosaženo díky speciálním karamelovým sladům z Bavorské sladovny Weyermann.
  EPM  13°, 5,5 % obj. alk.
 • VČELKA 13° – MEDOVÝ SPECIÁL
  Spodně kvašený medový speciál měděné barvy.Plný chuti aroma a příchutí medu s jemně doznívající hořkostí žateckých sladů.
  EPM  14°, 5,6 % obj. alk., hořkost: 28 IBU, Barva: 67 EBC