ŽIVOT JEHOŘKÝ – BOHUDÍK!

Pivovar Radegast byl založen roku 1965 v Nošovicích, kdy byl položen základní kámen nového pivovaru, který měl uspokojit náročné pivaře pocházející z Ostravy, přední průmyslové aglomerace. První várka piva se zde zrodila 3. prosince 1970. Rok poté dostává pivo jméno podle staroslovanského boha slunce, ohně a pohostinnosti „Radegasta“. Radegast se řadí mezi přední české pivovary, je bezesporu jednou z neoblíbenějších pivních značek v rámci našeho regionu. Od roku 1999 je součástí největší české pivovarské skupiny Plzeňský Prazdroj a.s.

Více zde: www.radegast.cz

Odkud pochází?

Radegast najdete v Nošovicích, nedaleko Frýdku – Místku

Jaká piva můžete ochutnat?

 • RADEGAST RYZE HOŘKÁ 12
  Moravská jednička typická svou hořkostí se vaří v pivovaru v Nošovicích z těch nejkvalitnějších pivovarských surovin z Moravy. Ryze hořká dvanáctka je prémiový ležák s charakteristickou hořkostí a plnou chutí. Díky použití tří druhů moravského chmele vyniká svým výrazným chmelovým aroma.
  EPM 12°, 5,0% obj. alk.
 • RADEGAST RATAR
  „NEJHORČEJŠÍ“ PIVO OD RADEGASTA. Vychutnejte si výjimečně chlapský zápožitek. Unikátní třikrát chmelené, světlé výčepní pivo s plnou chutí a mimořádnou hořkostí 50 IBU, jež mu propůjčuje chmel Polaris. Název piva je odvozen od kmene Ratarů, jejichž nejvyšším bohem byl právě Radegast.
 • RADEGAST RÁZNÁ 10
  Nabízí nekompromisní hořké osvěžení. Při jejím vaření používáme vybraný slad z vlastních sladoven a vyšší dávky tří odrůd nejkvalitnějšího tršického chmele (Žatecký poloraný červeňák, Sládek a Žatecký pozdní). Výrazná hořkost je vyvážená svěžím chmelovým aroma a plnější chutí, než je u desítek obvyklé.
  EPM 10°, 4,1% obj. alk.