PIVO, KTERÉ VÁS ROZŘEHTÁ

V roce 2006 byl založen minipivovar Koníček sládkem Mojmírem Velkým, který po absolvování pivovarské školy a následné sladovnické štaci v nedalekém pivovaru v Nošovicích, si šel vlastní cestou a začal vařit pivo do svého malého nezávislého minipivovárku. Přesně 2. 6. 2006 byla slavnostně uvařena první várka piva, světlý výčepní ležák Ryzák 11 % na malé 250l várně. Následující červenec tohoto roku začalo pivo téct v mateřském Hostinci a pensionu U Koníčka. V měsíci srpnu se uvařila první várka Vraníka, na Vánoce téhož roku spatřil světlo světa i naše poslední stálice polotmavý speciál Grošák.

Více zde: www.pivovarkonicek.cz

Odkud pochází?

Vojkovice nedaleko od Nošovic

Jaká piva můžete ochutnat?

 • KONÍČEK RYZÁK 11°
  Světlý ležák spodně kvašený nefiltrovaný a nepasterizovaný. Vyniká tmavě-zlatou až měděnou barvou kontrastující s hezky bílou pěnou a jeho chuť je lehce karamelová a kořenitě nasládlá, díky kombinace moravského a karamelového sladu.
  EPM 11°, 4,3% alk. obj.
 • KONÍČEK GROŠÁK 14°
  Polotmavé speciální pivo spodně kvašené nefiltrované a nepasterizované. V chuti karamelové, se střední hořkostí a lehce trávově a kořenitě chmelovými tóny s nádechem pomerančové marmelády.
  EPM 14°, 5,5% alk. obj.
 • KONÍČEK PONY-PEJL 13°
  Příležitostní světlý aromatický hořký pivní speciál, typu PALE ALE. Nepasterizovaný, nefiltrovaný. Pivo pro opravdové gurmány! Má světlou, až slámovou barvu. Vyznačuje se vyšší hořkostí a nahořklým aroma na konci jazyka. Použity byly moravský a pšeničný slad, žatecký a americký chmel.
  EPM 13° 5,3% alk. obj.
 • KONÍČEK ŠTĚDROK 24°
  Polotmavý extra silný pivní speciál, spodně kvašený, nefiltrovaný, nepasterizovaný. Pivo pro opravdové gurmány!
  EPM 24°, 10,24% alk. obj.
 • KONÍČEK VIŠŇÁK 10,5°
  Ochucené pivo.
  EPM 10,5°
 • KONÍČEK – RYZLER 7°
  Vyzkoušejte RYZLER, tedy osvěžující Radler, tj. kombinaci piva a pomerančové limonády.
  EPM 7°