PIVO, KTERÉ INSPIROVALO CELÝ SVĚT

Před více než půldruhým stoletím se začal odvíjet příběh, který se zapsal zlatým písmem do historie českého národa a světových dějin pivovarnictví. Unikátní spodně kvašený světlý ležák zrozený z umu a odvahy vydat se novou, neprobádanou cestou.

„ROKU 1842 SE ZRODIL TEN PRAVÝ ORIGINÁL!“

Tajemství unikátního postupu vaření piva Pilsner Urquell si předáváme z generace na generaci již od první várky z roku 1842. Za výslednou chuť ale vděčíme také těm nejlepším surovinám.

Věhlas nového typu piva průzračné zlaté barvy, vynikající plné chuti a prvotřídní kvality se totiž rychle šířil nejen za hranice města Plzně. „Pilsner Urquell“ začal postupně dobývat další země a název „Pils“ či „Pilsner“ od té doby označuje celou pivní kategorii, která dnes tvoří 70 % veškeré světové produkce piva.

Více zde: www.pilsner-urquell.cz

Odkud pochází?

Kde jinde než v Plzni.

Jaká piva můžete ochutnat?

 • SPECIÁL – PILSNER URQUELL 12° NEFILTROVANÝ
  Světlý ležák spodně kvašený, nefiltrovaný. Speciál uvařený v rámci programu Volba Sládků 2015/12, 2016/10
  EPM 12, 4,4% obj. alk.
 • SPECIÁL – VOLBA SLÁDKŮ/ AMERICAN AMBER LAGER
  Ochutnejte jemně zakalené měděné pivo s krémovou pěnou. Pro vaření tohoto typicky amerického ležáku jsme použili i populární americký chmel El Dorado. Vůně je mírně nasládlá po meruňkách či vodním melounu, s lehce kořenitým a sladovým dozvukem. Po napití se projevuje karamelová chuť s plností, která je vyvážená střední hořkostí a ta nakonec mírně převažuje a a přechází do středně dlouhého suchého doznívání. Pivo je čisté a vybízí k dalšímu napití.
  5,3 % obj. alk.
 • PILSNER URQUELL 12°
  Jedinečný světlý plzeňský ležák se stal legendou mezi pivy a dal vzniknout zcela nové pivní kategorii (Pils, Pilsner). Jeho receptura a postup přípravy se od jeho vzniku nezměnily. Tajemství chuti legendárního spodně kvašeného ležáku, leží především ve vysoce kvalitních surovinách. Charakteristickou vůni sladových zrn a vyváženou karamelovou chuť získává trojitým rmutováním. Měkká plzeňská voda mu propůjčuje unikátní jemnou chuť. Žatecký chmel zase sametovou hořkost. Vlastní slad pak dodává pivu zlatavou barvu.
  EPM 12°, 4,4% obj. alk.