TO PRAVÉ PRO MILOVNÍKY PIVNÍCH SPECIÁLŮ

Pivovar Starokladno započal svou staronovou historii v roce 2009, když v prostorách restaurace u Kozlíků otevřel pivovar, který pak navázal na pětisetletou tradici vaření piva na Kladensku.

Tento rodinný pivovar je proslulý svými pivními speciály, které jsou stále více vyhledávané milovníky piva ze všech krajů. V příjemné a moderně zařízené pivovarské hospůdce naleznete minimálně 7 druhů z 14 nabízených piv. Od klasických výčepních, přes ležáky, až po čtrnácti, osmnácti či čtyřiadvaceti stupňové piva. Vlajkovým pivem pivovaru Starokladno je Černý Havíř 12,8° pyšnící se mimo jiné titulem Zlatá pivní pečeť či pivo České republiky.

Více zde: www.starokladno.cz

Odkud pochází?

Jak už název napovídá, tento pivovar vážil cestu až z Kladna

Jaká piva můžete ochutnat?

 • STAROKLADNO – LEŽÁK STAROSTY PAVLA 12°
  Tradiční, spodně kvašený český ležák s podílem mnichovského sladu. Jeho plnost, hořkost a říz se snoubí v harmonickém celku do lahodného ležák plzeňského typu. Klasické hlavní kvašení a zrání dodávají pivu chuť, která je pro ležáky plzeňského typu nezaměnitelná.
  EPM 12,8°, 4,7% obj. alk.
 • STAROKLADNO – BOHOUŠ IPL 13°
  Světlý ležák spodně kvašený nefiltrovaný nepasterizovaný, typu India Pale Lager. Jedná se o výrazně hořký pivní speciál, chmelený zastudena americkými chmely a poté ještě dochmelovaný.
  EPM 13°, 5,0% % obj. alk.
 • STAROKLADNO – ŠVESTKOVÉ 12°
  Tmavý ochucený pivní speciál při jehož výrobě používáme pravé švestky! Nefiltrované a nepasterizované. Jedná se o netradiční ovocné pivo, krásné vůně a barvy švestek. Typickou vlastností staročeské receptury je plnost chutí s dlouhým dozníváním tónů po zbytkových cukrech ovoce a žateckého sladu.
  EPM 12 °, 4,7 % obj. alk.
 • MAZLÍČEK 18°
  Polotmavé silné pivo spodně kvašené nefiltrované nepasterizované. Speciální „vymazlené” s prodlouženou dobou zrání a podílem mnichovského a irského sladu, který mu dodává nezaměnitelnou chuť a rubínovou barvu! Toto robustní a zaokrouhlené speciální pivo vyniká hustou pěnou, sladovým aroma a doznívá v příjemnou alkoholovou hřejivost.
  EPM 18°, 6,5% obj. alk.