„Tak má chutnat pivo.“

Starobělské pivo vaříme již roku 2014. První várka starobělského ležáku byla uvařena 21. dubna 2014. V druhé polovině roku 2017 došlo k rozšíření výrobních i ležáckých kapacit, což nám mimo jiné umožnilo vařit více druhů piva. Nabídka pro rok 2019 čítá celkem 6 druhů piva, přičemž poprvé v historii pivovaru vaříme také svrchně kvašené pivo, kterým je naše Starobělská IPA 15%. Pivo lze ochutnat z jedné z 5 – ti pivovarských provozoven: ve Starobělské Kolibě, Beer’s No.1, Starobělském Kahanu, Starobělském Šenku a Starobělské Hospodě.

Více zde: www.starobelskypivovar.cz

Odkud pochází?

Pivovar najdete ve Staré Bělé, v Ostravě

Jaká piva můžete ochutnat?

 • STAROBĚLSKÝ LEŽÁK 11°
  Jedná se o tradiční český světlý ležák plzeňského typu, vyznačující se plnou chutí a výraznou hořkostí. K jeho výrobě je použito výhradně českého chmele a sladu z moravské Hané. Lahodnost našeho ležáku umocňuje výborný říz a hustá pěna.
  EPM 11,8°, 4,5 % obj. alk., hořkost 31 IBU, barva 13,4 EBC
 • STAROBĚLSKÉ VIŠŇOVÉ
  Načervenalá barva, sladkotrpká chuť a nezapomenutelná vůně po višních dělají z tohoto piva to pravé osvěžení především v letních měsících. Od počátku nadchlo svojí vyrovnanou chutí ovoce a piva.
  EPM 10°, 3,6 % obj. alk., hořkost 18 IBU, barva 38 EBC
 • STAROBĚLSKÝ MAJSTR
  K výrobě našeho polotmavého speciálu je použit nejkvalitnější chmel výhradně z českých chmelnic. Pivo je spodně kvašené a za svou barvu a příjemnou velmi plnou chuť vděčí dokonalé kombinaci speciálních sladů. Nižší sladkost přispívá k jeho výborné pitelnosti.
  EPM 14,2°, 5,7 % obj. alk., hořkost 38 IBU, barva 25 EBC
 • STAROBĚLSKÁ IPA
  Fresh IPA je historicky první svrchně kvašené pivo našeho pivovaru. Na jeho výrobu byly použity americké chmely společně s kvasinkami svrchního kvašení. Vyniká svou chutí a vůní typickou pro piva typu India Pale Ale.
  EPM 15°, 6,2 % obj. alk., hořkost 40 IBU, barva 20 EBC