HVĚZDA MEZI PIVY

Jak již název napovídá, pivovar se nachází ve Šternberku, kde tradice vaření piva sahá až do 15. Století a samotná existence původního šternberského pivovaru je doložena v 16. století Rozhodli jsme se tedy na tuto tradici navázat. Začátkem srpna 2016 jsme zahájili oficiální prodej piva, s původním názvem Sterberger. Ke konci roku 2017 měníme název na STERNBEER. Naše piva pak najdete pod názvem STERN.

Více zde: www.sternbeer.cz

Odkud pochází?

Pivovar najdete ve Šternberku u Olomouce.

Jaká piva můžete ochutnat?

 • SVĚTLÉ VÝČEPNÍ PIVO – STERN 9°
  Světlé výčepní pivo je vyrobeno z tradičních českých surovin. Jeho osvěžující lehkost je dána nižší stupňovitostí 9.5% EPM, nižším obsahem alkoholu a celkový vjem je zdůrazněn světle nazlátlou barvou.  Výčepní pivo je nefiltrované a samozřejmě nepasterizované. Vyrobeno ze světlého sladu plzeňského typu, barvícího karamelového sladu, Žateckého chmele, a kvasnic spodního kvašení.
  EPM 9,5°, 3,5% obj. alk., hořkost: 27 BU. Barva 9 EBC.
 • SVĚTLÝ LEŽÁK – STERN 11°
  Jedná se o klasický spodně kvašený ležák, který spadá do populární kategorie jedenácti-stupňových piv. Tento světlý ležák je vařen z ječmenného sladu, který je sklízen a zpracován na Hané. Vyváženou hořkost dodá nejlepší český chmel z Žatce. Ležák je nefiltrovaný, nepasterizovaný a zachovává si tak nezaměnitelnou chuť skutečně poctivého zlatavého moku. Vyrobeno ze světlého sladu plzeňského typu, barvícího karamelového sladu, Žateckého chmele, a kvasnic spodního kvašení.
  EPM 11°, 4,4% obj. alk., hořkost: 33 BU. Barva 11 EBC.
 • POLOTMAVÝ SPECIÁL – STERN 13°
  Třináctka spadá do kategorie speciálních piv.  Její polotmavá barva je způsobena přidáním karamelového sladu. Karamelový slad nejenže barví pivo do polotmava, ale dává tomuto speciálu specifickou chuť. K výrobě tohoto druhu piva je taktéž použit slad z Hané a během chmelovaru se čtyřikrát dávkuje žatecký chmel, na jehož dávce se skutečně nešetřilo. Pivní speciál je opět nefiltrovaný a nepasterizovaný. Vyrobeno ze světlého sladu plzeňského typu, barvícího karamelového sladu, Žateckého chmele, a kvasnic spodního kvašení.
  EPM 13°, 5,2% obj. alk., hořkost: 35 BU. Barva 26 EBC.