TO NEJLEPŠÍ Z HANÉ VE SKLE

V Litovli pivo vaří vlastně od nepaměti, tradice vaření čítá přes sedm set let. Počátek se traduje v roce 1291, kdy král Václav II. udělil městu Litovel právo mílové. Toto privilegium opravňovalo výhradně litovelské měšťany vařit a šenkovat pivo v okruhu jedné míle, tedy v okolí přibližně sedmi kilometrů. Pivo se ve středověku vařilo v právovárečných domech, kterých bylo tehdy v Litovli 57. Právovárečníci patřili mezi nejzámožnější obyvatele a jejich slovo mělo při řízení města velkou váhu.

To nejlepší z historie se odráží i v současné podobě litovelského piva. Bere to nejlepší z historie a i dnes vyrábí svá piva tradičními postupy a také ty nejkvalitnější suroviny z úrodné Hané.

Více zde: www.litovel.cz

Odkud pochází?

Z Litovle na Hané

Jaká piva můžete ochutnat?

 • LITOVEL GUSTAV 13°
  Polotmavé silný pivní speciál, typu „Bohemian Amber“. Spodně kvašené, nefiltrované, nepasterizované, vyznačující se jantarovou barvou kontrastující s hustou bílou pěnou. Harmonická plná chuť podtrhuje výjimečnost tohoto speciálu s extraktem mladiny.
  EPM 13°, 6,1% obj. alk.
 • LITOVEL VÁCLAV 12°
  Svatováclavský světlý speciál, spodně kvašený, nefiltrovaný, nepasterizovaný. Vyznačuje se vzácnými hořkými chuťovými tóny, díky třem druhům sladů. Žatecký poloraný červeňák doplňují bavorský a karamelový slad.
  EPM 12°, 5,5% obj. alk.
 • LITOVEL PREMIUM DARK
  Tmavý ležák, spodně kvašený, nefiltrovaný, nepasterizovaný se střední až silnou plností a vyladěnou karamelovou vůní a chutí.
  4,8% obj. alk.
 • LITOVEL ČERNÝ CITRON – RADLER Z ČERNÉHO LEŽÁKU
  Jedinečné spojení tmavého piva a citrusu, vytvářející chuťové lákavý mix a lahodnou hořkostí. Sytá barva a jemně karamelovou chuť mu propůjčují bavorské slad.
 • LITOVEL VIŠŇOVÝ LEŽÁK
  Světlý ležák spodně kvašený nefiltrovaný a nepasterizovaný ochucený.
 • LITOVEL POMELO – NEALKO
  Nealkoholický nápoj s příchutí pomela, osvěžující vůní a chutí směsi tropických citrusových plodů. Snoubící se s jemnou hořkostí, příjemným řízem a plností klasicky vařených piv Litovel.